IMG_8826

Dnia 05.06.2022 w kościele pw. Świętej Barbary w Przeczy odbył się koncert połączony z programem artystycznym z okazji Dnia Matki.

Program rozpoczął się od nabożeństwa z okazji 25-lecia poświęcenia kapliczki, po którym Pani Sołtys Monika Kasiuba przeczytała wiersz i zaprosiła Nas to wysłuchania programu artystycznego przygotowanego w języku polskim i ukraińskim.

Na początku uroczystości mogliśmy posłuchać wiersza Pani Małgosi oraz pieśni Maryjnych w wykonaniu chóru ADESTE FIDELES z parafii św. Jakuba w Skorogoszczy.

Popis swoich talentów muzyczno – recytatorskich zaprezentowały również Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Przeczy, które pod opieką Pani Aleksandry w czasie występu wyrażały miłość i wdzięczność swoim mamom. Miło było patrzeć na twarze rodziców pełne dumy i wzruszenia.

Dzięki zaangażowaniu Bianki, Igora, Małgosi, Nastii oraz Danusi mogliśmy wysłuchać w języku polskim jak i ukraińskim pięknych wierszy i życzeń skierowanych do Naszych mam, które przeplatała muzyka idealnie pasująca do nastroju, o którą zadbał Pan Andrzej Iżewski.

Miłym akcentem uhonorowane zostały mamy, które przyszły na koncert kiedy podczas jednego z utworów Michael, Paweł oraz Igor wręczali im kwiaty.

Na zakończenie wysłuchaliśmy wyjątkowego występu wokalistki Małgorzaty Kalińskiej.

Uroczystość przebiegła w ciepłej i wzniosłej atmosferze. Niektórym nie udało się ukryć łez wzruszenia co pokazuje jak wyjątkowe święto celebrowaliśmy tego dnia. Miejmy nadzieję, że to pierwszy ale nie ostatni taki koncert w Naszej miejscowości. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania oraz Pani Sołtys Monice, dzięki której mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

… i Radzie Sołeckiej :)…

Loading Facebook Comments ...

Twój komentarz